Бъдещето
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бъдещето

Защото то ни кара да мечтаем...
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 [Върху петолиниитето]

Go down 
2 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 6:52 pm

Опакованият подарък стоеше върху двете възглавници на леглото и просто чакаше да му развържат червената панделка и да разкъсат зелената хартия.Не беше нещо огромно,една кутийка,но вътре имаше нещо ценно...много по-ценно,от колкото си мислеха всички.
Една златиста картичка проблясваше между къдриците на панделката.С красиви черни букви се извиваше пожеланието за малкия принц.

Нека всеки тон от тази прекрасна песен да носи по една щастлива усмивка за Вас и Вашите бизки.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:01 pm

- Принце не бива да пропускате уроците си, дори сега. - това беше дразнещо... Чернокосото дете поздрави вяло един от войниците по коридора и въздъхна. Този с книгите продължи да го следва. Не, искаше другият, другият си помощник... Мразеже всичко това, искаше просто да присъства на обучението отвън. Накрая му показа колко добри маниери имаше и му нареди да се оттегли.
Най-накрая в стаята си... Прекрасно... Не беше нещо особено, но беше по-добре от мястото с книгите. Момчето въздъхна облекчено и по детски се огледа. Но какво беше това? Не помнеше да има рожден ден... От кога не беше празнувал истински рождения си ден? Май откакто се помнеше, разбира се. Детското му любопитство веднага го накара да забрави всичките си по-малки грижи и да обърне внимание на това странно появило се в стаята му.. нещо... Какво ли беше?
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:06 pm

Кутийката да не би да мръдна?!Съвсем малко,сигурно беше от въображението му...Ето,пак!Нещо издрънча вътре.Картичката се плъзна надолу и падна върху чаршафите,като проблесна отново.
Пак потрепери.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:07 pm

- М? - малко странно беше, да не би радостта да му идваше в повече Никога не беше виждал магия, но веднага си представи това като.. магия. Не че не му бяха казвали, че било опасно. Кого го интересуваше... Подходи този път по-внимателно и дръпна панделката сякаш за последно. Не беше възможно нещо толкова малко да беше живо, нали?
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:13 pm

Четирите стени на подаръка паднаха настрани,а червената копринена панделка се плъзна на малка купчинка до една от тях.Музикална кутия.Беше мъничка,побираше се само в едната му длан,но изглеждаше прекрасно...самата кутийка беше от лакирано дъбово дърво,дребни златни ключалчици я държаха затворена,все още.От страни беше и златистата дръжка,да я навие.А върху капака на кутийката?Сребриста люлка с някаква мъничка фигурка на момиче с дълги кафеви коси и шоколадови очи.Беше облечено в красива бяла рокля,а на главата си имаше венец от сребристи рози.Държеше се за двете страни на люлката и се усмихваше.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:18 pm

Той я разгледа като омагьосан, сякаш цяла вечност. По едно време се сепна, когато някой почука на вратата му.
- Сър, съжалявам за това, което ви наовори библиотекаря. Прощавате ли?
- Остави ме намира, Рой. - сопна му се, но ако не го направеше онзи щеше и да влезе и да го дразни... Не можеше ли да бъде и малко сам, поне за миг... Върна вниманието си на своя подарък... От кой беше? Беше наистина прекрасен... Как му се искаше да благодари на когото трябваше. Трябваше да чуе мелодията, сигурно щеше да му хареса... Но и да не му харесаше, това със сигурност щеше да си го запази. Огледа се, сякаш искаше да намери някого, който го подслушва, но май нямаше такъв. После сръчно започна да навива съвсем забравил за всички предупреждения... то и без това имаше ли смисъл от тях за децата като него...
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:25 pm

Песента тихо започна отначало и изпълни цялата стая.Люлката механично се заклати напред и назад,придавайки още по-щастлив вид на онази фигурка...мелодията се поусили.Звучеше някак странно...като смесица от тъга и радост,беше някак спокойна.
Изведнъж златото по подаръка започна да свети.Като пламък на свещ,огля помещението,но не прекалено много...тя не желаеше да изплаши принца.
Тя?...С блясъка тя се яви пред него,същата онази...на люлката.Дългите кафеви коси падаха надолу като кадифе до кръста ѝ.Стигаха искрящобелите поли на роклята ѝ,украсена тук таме с някоя изкуствена бяла розичка...А тези на главата ѝ?Те бяха толкова истински,колкото тя и усмивката ѝ.Бледо лице,шоколадови очи...топла като слънцето усмивка.
Мелодията спря.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:29 pm

Ако някой от учителите му го видеше сега, щеше добре да го нахока... Как можеше да стои така опулен от изненада толкова дълго време? Магия? Магия... Хей, той виждаше пред себе си нещо напълно, напълно необикновено.
- Това трябва да е сън - изпелтечи накрая като поклати глава за да се съвземе. - Невероятно, аз просто.. Просто завъртях дръжчицата...
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:37 pm

Сън?Тя не се изненада,или поне не го показа...просто наклони глава настрани и приклекна пред него.
-Не съм сън...Истинска съм,виж.-и го боцна по носа с пръст.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 7:54 pm

Това, естествено, го стресна. Може би, понеже най-накрая имаше време започваше да си измисля. Но това не беше възможно чак до толкова, нали? После се сепна и седна на леглото невярващо.
- Но това е невъзможно... Тогава от къде се появи?
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:09 pm

-От кутийката.-продължи да се усмихва така,но не мръдна по никакъв начин.-Аз съм дух,който беше затворен в кутийката.Не се страхувай от мен,няма да те нараня.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:15 pm

- В кутийката? Серизоно? - погледна кутийката, после нея, после кутийката... Да, наистина приличаше на онова момиче там, но... Но все пак кой можеше да вижда духове? Това звучеше почти като шега ако живееше с магьосници. Никой от приближените му не беше.. магьосник - Сясаш участвам в някаква приказка. Вярвам ти.. Макар че е трудно да повярвам.. че наситина се случва сега, че не е сън, че...
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:20 pm

-Спокойно,не очаквах да го направиш още от началото.-поразроши черните му коси лекичко,преди да се намести на леглото до него.-Може ли?
Пое кутийката в дланите си и я нави наново.Сувенира отново запя...и тя заедно с него.Беше тихо,през цялото време говореше тихо.

Птици летят над мен
Но аз не ги виждам
Какъв прекраен ден...
Като в мечта чужда.
Аз не искам това
Аз не искам чудеса
Аз искам само една прегръдка
Само за мен,една усмивка
Махнете ме от тук
От тази мечта чужда...
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:31 pm

- Звучи някак тъжно. - замислено каза след кратко мълчание принца, вдигна глава и отново я загледа, този път не чак толкова невярващо. - Всички ли музикални кутийки са толкова тъжни?
Или само на него му се струваше така? Още повече, че не беше сигурен дали това е наистина музикална кутийка... Тя беше истинска, тя беше... не беше музикална кутийка със сигурност.
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:34 pm

-Може би звучи тъжна,но аз съм щастлива,че ме пусна навън.-повдигна рамене и се обърна напълно към него.-Не,не всички кутийки са тъжни.И моята не е тъжна...по-скоро объркана.
Помълча така,докато очевидно детето се опитваше да запечата колкото може повече от нея в съзнанието си.
-Как се казваш?-промълви накрая.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:38 pm

- Скай - бързо-бързо се опомни веднага, след като го прекъснаха. Да бе вярно, но беше естествено да не можеш да попиташ това след като някой е изкокнал от нищото пред теб и така нататък. - Да, извинявай, ами ти?
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:46 pm

-Аз се казвам Дженифър.-усмивката ѝ заблестя по-силно.Той я приемаше...честно казано беше се приготвила за най-лошото,като например да избяга от стаята с крясъци или пък да се опита да я цапардоса,за да се убеди,че беше реална.Нищо подобно.
~*~
Една...две...седмици?Месец?Времето течеше бързо,когато имаше някой,който само теб да те чака и да се интересува от всичко,което ти се е случило през деня.Да има някой,който да те слуша внимателно и дума да не изрича,докато на теб не ти свърши дъха...Да има някой,който да проявява някакво друго чувство,различно от дълг към господаря си.Той дали всъщност беше и нейн господар?Все пак кутийката беше негова...но това нямаше значение.
Тя се усмихна мило,след като го зави внимателно и положи една нежна целувка на главата му.
-Лека нощ,Скай-кун.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 8:51 pm

- Оясуми, Джени-сан~ - тихо, тихо отвърна той в отговор, усмихна се и вече беше време да се унесе. Не го интересуаха странните погледи на "бавачката" му, от който вече не се искаше да му пожелава лека нощ. Нещо ставаше с господаря им, но дали беше за добро или не... Не можеха да бъдат сигурни, но не можеха и да го предадат. Трябваше обаче да разберат дали има някаква тайна или не, за да знаят как да реагират.
- Нищо му няма на малкото - казваше на висок глас мъжа с бирата, качил краката си на масата след цял ден служба по крепостта - Оставете го да подиша!
- Ти пък нямаш правото да говориш, нищо че си командир. Пий си и не се меси!
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:00 pm

Тя отстъпи назад.Беше дух,въпреки всичко...макар че той можеше да я докосне.Затвори очи и бавно започна да изчезва,превръщайки се в прашец...той се посипа по онази музикална кутийка и нещото започна да свири,да го приспи.Сигурно му беше писнала тази мелодия,не смееше да го попита...но не можеше нищо по-различно.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:09 pm

- Нямало му нищо, глупако... Та той не е на себе си, отнесен е... - един очилатко се хвана за главата и въздъхна - Вместо да пиеш можеше да ни предложиш план за действие.
Лилавокосият изпи халбата си, преди отново да намести краката си на масата и се ухили някак странно.
- Можете просто да го питате... Или да претърсите стаята му. Нали повечето време стои там? Значи се занимава с нещо тайно. Но предполагам е като моите момчета... Те все пак са си големички вече де, но понякога са си такива деца, горките...
- Господи, от кога имаме такъв командир...
- Скай го харесва...
- Но може би е прав... Да изпратим някой да провери утре!
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:18 pm

Дръжката се завъртя за последно...и тишина изпълни цялата стая.Беше различна тишина...удобна,приятна...някак лека.Той можеше да бъде спокоен,знаеше,че тя бдеше над него и че утре щеше пак да е там.Може би...може би завинаги щеше да остане там,до него.
~*~
-Приятни уроци!-каза след него,преди той да изфучи навън,щяха да му пилят на главата,ако закъснееше отново.Седна на леглото и се огледа...не искаше да се връща в онази кутийка все още,там беше тясно.Макар че тази стая никога не я беше напускала,може би и тук за някои беше тясно...но на нея ѝ се струваше добре.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:26 pm

- Той излезе, код зелен - смееше се тихо и беззвучно лилавокосият командир на войската, който се показа зад ъгъла и отново се ухили. Цяла нощ беше се шегувал с ужасените учители и познати на принца и ги беше правил на маймуни с разни идеи, защото не можеха да го уволнят. Накрая беше предложил плана. - Хайдо, хлапе, тичкай, тичкай.
Войникът беше млад, имаше дълга, много, много тъмно-синя коса, вързана на опашка, която категорично не искаше да отреже.
- Млъквай - изръмгжа недоволно на командира си и въздъхна. Защо трябваше да рови в тая стая?!
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:38 pm

Тя се доближи до прозореца...кулата беше прекалено нависоко,за да я види някой.Повдигна поглед нагоре към сините небеса.Тези пухкави облачета...като захарен памук.Затвори очи и си пое дълбоко дъх...откога не беше тичала свободно из улиците на града?От кога не беше шляпала боса в локвите на мръсните бедни квартали,които някога беше наричала дом?
В момента живееше в чужда мечта...тази прекрасна рокля,тези чудни рози...бяха я наказали с чуждо желание.Единственото нещо,което намираше като спасение беше детето...кога се привърза така към него?Беше просто дух в музикална кутийка,а то...то ѝ се радваше така искрено.Усмихна се щастливо и продължи да се рее из облаците.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Dark_Witch
~Free_Spirit~
Dark_Witch


Брой мнения : 1084
Join date : 07.10.2008
Age : 31
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:41 pm

- Хайде, малкия, какво се промъкваш като все едно си на война.. Вземи отрежи тая коса, че вече килим става.
- Млъкни бе, старец такъв - ох, кога най-сетне щеше да се нарече той шефа, о, тогава щеше да му разкаже играта на този надутко. Синекосият войник се доближи до вратата, която никой друг вйник не беше доближавал в живота си, защото принцът не се нуждаеше от войници тук, горе. Преглътна и сложи ръка на дръжката, о този паметен ден... Може би...
- Наистина ли...
- Давай давай, да успокоим онези... Аз отивам за още малко саке...
Върнете се в началото Go down
Сянка с очила
Смахнат админ
Сянка с очила


Брой мнения : 1033
Join date : 06.10.2008
Age : 29
Местожителство : Over here!

[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 9:47 pm

Тя се обърна изненадано,когато вратата внезапно изщрака:
-Скай,какво има?Защо се връщаш токова ра-
Не беше Скай.Дори не приличаше на Скай.Този беше висок,син и ужасно стреснат.Тя пребледня и спотаи дъх,отстъпвайки назад към прозореца.
Върнете се в началото Go down
https://thefuture.bulgarianforum.net
Sponsored content





[Върху петолиниитето] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [Върху петолиниитето]   [Върху петолиниитето] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
[Върху петолиниитето]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Бъдещето :: RP-zone :: Rollplay Games-
Идете на: